Pozycjonowanie seo – Czym okazuje się być pozycjonowanie seo, jakie są jego rodzaje, dlaczego należy i jak je realizować? (osobiście czy polecić agencji). Zwięzły zbiór wszystkich pomocnych informacji!

Optymalizacja seo – Czym jest pozycjonowanie seo, jakie są jego typy, czemu warto i jak je realizować? (samemu czy powierzyć agencji). Przykrótki zestaw wszelkich przydatnych porad!

Optymalizacja seo to nieco tajemnicze hasło, z którym do czynienia nie ma na co dzień wiele osób. Właściciele stron internetowych www, którzy jednak dbają o dużą pozycję swojej witryny www, bloga czy lokalu świetne jednak wiedzą, iż pozycjonowanie seo to istotna czynność, żeby znaleźć się wysoko w rankingu Google i być wyświetlanym na górze listy osób wyszukujących dane informacje. Samo optymalizacja seo nie jest dokuczliwe do wdrożenia, ale wymaga zaznajomienia całego tematu. W ów tekście opisujemy odpowiedź na zapytanie, czymże jest optymalizacja seo oraz podpowiadamy jak pozycjonować witrynę, po co jest to takie znaczące oraz jakie są typy pozycjonowania.

Czym jest pozycjonowanie seo?Seo nazywamy wszystkie wykonywania, które mają spowodować, że nasza witryna będzie pojawiała się wysoce w rezultatach przeszukiwania, jeśli konkretna osoba wyszukiwać będzie danego hasła. Wyszukiwarka internetowa Google ustala na bazie dużej liczby składników, jakie strony www wyświetlić, gdy konkretna persona szuka konkretnych informacji. Google sporządza w związku z tym ranking w stopniu daleko idącym użytecznych witryn www i wyświetla je w właściwej sekwencji. Pozycjonując stronę, samodzielnie wpływamy na multum elementów tak, aby Google uznało naszą stronę za przydatną, zawierającą pełno danych a, także ją wyświetliło jak najwyżej. Pozycjonowanie witryny może odbywać się na dużo sposobów. Posiadamy możliwość optymalizować samą stronę www, ustawiając odpowiednie elementy w taki sposób, aby były ciekawe dla Google i prowadzić czynności zewnętrzne np. linkowanie. W ogólności zachodzi niesłychanie duża liczba elementów, na które możemy wpływać samodzielnie. Co niektóre z tych propozycji odgrywają wyższą wartość a co niektóre mniejszą.

Wskazówka: Google umie osobiście rozpoznawać i indeksować witryny bez naszych prac. Jeżeli jednak ustawimy odpowiednio poszczególne części, wyszukiwarka internetowa o wiele łatwiej będzie umieszczała wysoce w rankingu naszą witrynę. Ingerując w tenże proces, posiadamy wielki wpływ na to, na której pozycji pojawi się nasza strona www.Pozycjonować witrynę mamy możliwość samemu i wykupując usługę w firmach promocyjnych, lub firmach seo, jakich jest multum na rynku. Oferują one złożone usługi, poszczególne zadania czy konsulting w tym obrębie. https://wittholgersen9.webs.com/apps/blog/show/47145085-najwa-380-niejsza-sugestia-z-kt-243-rej-mo-380-na-skorzysta-263-gdy-bierzesz-pozycjonowanie#comments https://zenwriting.net/hald76steenberg/11-gaf-ktore-mozesz-przerobic-juz-dzisiaj-w-temacie-pozycjonowanie Pozycjonować damy radę również rozmaitego rodzaju witryny np. nieduże blogi, sklepy internetowe czy ogromne serwisy. Najkorzystniejsze efekty daje długotrwałe i regularne organizowanie konkretnych operacji. Cena działań seo może być różny w zależności od liczby wykupionych usług, ich jakość, renomy czy usługi. Opłaty mogą w związku z tym wahać się od kilkunastu złotych nawet do kilkunastu tyś złotych miesięcznie. Tańszą opcją dla agencji pozycjonerskich są freelancerzy, którzy również realizują pozycjonowanie seo za odrobinę niższe sumy.
Dlaczego pozycjonuje się strony internetowej i w jakim celu pożądane byłoby?

Czemu winnyśmy pozycjonować naszą witrynę? To jedno z podstawowych pytań, które spada przy temacie pozycjonowania. https://frostvognsen3.bladejournal.com/post/2019/09/01/Pozycjonowanie-seo-Czym%C5%BCe-okazuje-si%C4%99-by%C4%87-pozycjonowanie-seo,-jakie-s%C4%85-jego-warianty,-czemu-powinno-si%C4%99-i-jak-je-wykonywa%C4%87-(osobi%C5%9Bcie-czy-powierzy%C4%87-agencji).-Oszcz%C4%99dny-w-s%C5%82owach-zbi%C3%B3r-ka%C5%BCdych-po%C5%BCytecznych-porad! Wskazane jest prowadzić tego typu czynności z paru powodów. Naczelnym i głównym zarazem jest możliwość odnalezienia się naszej strony na ogromnych pozycjach w wynikach wyszukiwania w konkretnej branży czy też kategorii i zdobywanie dużej liczby interesantów czy słuchaczy. Jeśli będziemy właściwie “podpowiadać” Google, o czymże jest nasza strona i iż jest wartościowa, będziemy pojawiali się np. w top10 czy top3 wyników pod danym hasłem. https://writeablog.net/rittersimpson71/uwazaj-jak-bierzesz-pozycjonowanie-co-zrobic-gdy-zadluzen-jest-nadmiernie Im wyższa nasza ranga, tym bardziej natężony ruch zdobywać będziemy np. na nasz serwis czy do naszego sklepu komputerowego. Stanowczo największa liczba ludzi osób wchodzi na początkowe dwa, trzy rezultaty a niewiele mniej na pozostałe 7 8 na pierwszej stronie. Inna strona jest nader nieczęsto wyświetlana, a kolejne są właściwie już lekceważone. Jeżeli zatem chcemy, żeby wiele internautów odnajdywało naszą witrynę w wyszukiwarce gogole, warto pozycjonować tą stronę internetową.

Pozostałym powodem, dla jakiego warto by wysoko w wynikach wyświetlania są sprawy wizerunkowe. Jeżeli pozostaniemy na szczytnych lokatach, wiele konsumentów będzie uważało tę spółkę za prawdziwie wartościową i przydatna, ponieważ samo Google ją wyróżnia i promuje. Pozwala to zbudować własną opinię i właściwy wygląd spółki. https://ballingfrederick62.bladejournal.com/post/2019/09/01/Najcz%C4%99%C5%9Bciej-spotykane-k%C5%82opoty,-gdy-chcesz-mie%C4%87-pozycjonowanie Wówczas gdy nie będziemy wyświetlani w wyszukiwarce Google, masa osób nie zdecyduje się na korzystanie z naszych usług, jako że nie będzie wiedziała, co ma myśleć o takiej firmie. Obecność w Google obecnie to wręcz konieczność.

Optymalizacja seo ogólneGdy chcemy pozycjonować naszą witrynę, jest na to szereg metod. Pierwszym z nich jest optymalizacja strony. Wskazane jest ulokować poprawnie tytuł i spis strony, które będą wyświetlane w wyszukiwarce obok naszego adresu www jednostkom, które wyszukują danych. Za pośrednictwem temu nie tylko i wyłącznie konsumenci dowiedzą się, o czym jest ta witryna internetowa, ale i również Google. Warto umieszczać także linki na naszej stronie do odmiennych jego części i treści co także pomaga indeksacji. Następnym elementem jest tworzenie artykułów seo. To teksty naszpikowane słowami kluczowymi, pod jakimi zechcemy być wyszukiwani w sieci. Mają możliwość one zawierać np. nazwy kategorii, tematów czy indywidualnych przedmiotów, wówczas gdy prowadzimy sklepik. Treści seo damy radę zapisywać samodzielnie lub zamówić w firmach interaktywnych, lub firmach seo. Pożytecznym czynnikiem pozycjonowania jest linkbuilding, czyli położenie backlinków do naszej strony internetowej na pozostałych stronach w sieci. Google dzięki temu oznacza naszą popularność i sugeruje się poleceniami innych stron internetowych www. Tę usługę także możemy zamówić w agencji seo, a jej personel na wielu witrynach będą dorzucać np. zaproszenia na naszej witryny www z linkiem czy wpisy polecające.

Pozycjonować możemy także stronę na wiele rodzai. Jest w stanie być to np. pozycjonowanie lokalne, które ma zapewnić ogromną pozycję naszej strony na regionalnym rynku powiązanym z określoną miejscowością czy pozycjonowanie seo pod wyszukiwanie głosowe, wówczas gdy potrzebujemy być wyświetlani wyżej od konkurencji, gdy klient zadaje zapytanie za pośrednictwem mikrofon. Możemy w podobny sposób pozycjonować stronę szeroko – pod wiele słów kluczowych lub pod urządzenia mobilne. Nie licząc seo wszechstronnego, które jest podstawą, jesteśmy wstanie pozycjonować stronę w konkretnym kierunku. Stanowczo wskazane jest pogadać o takich strategiach z doradcami w agencjach seo, jacy wspomogą przedsięwziąć nam odpowiednią decyzje i wybrać stosowne pozycjonowanie do naszej sytuacji.
Jakiego typu oferty oferują firmy SEO? Przekonaj się, z których propozycji zdołasz skorzystać selekcjonując filię SEO zajmujące się działaniami seo witryny!

Firmy SEO to jedne z powszechnie znanych firm na rynku tuż obok tych interaktywnych czy marketingowych. Agencje takie zajmujące się pozycjonowaniem strony www mogą oferować rozmaite usługi, które wspomogą zwiększyć naszą sytuację w wyszukiwarce Google różnymi strategiami. Agencje seo proponują często też prace drugorzędne, które nie mają ścisłego związku z pozycjonowaniem, a jedynie ogólnie pojętym marketingiem internetowym Niżej obrazujemy jakie usługi – podstawowe i równoległe oferują agencje SEO i jak czynią w rzeczywistości.

Czymże jest agencja interaktywna SEO? Jak funkcjonują?Firmy SEO to agencje zajmujące się pozycjonowaniem stron. Na gałęzi funkcjonują jako w stopniu daleko idącym zaawansowane, dlatego, że zazwyczaj trudnią się jedynie działaniami seo i oferują posługi w wąskiej kategorii. Firmy takie głównie zatrudniają wielu znawców z przeróżnych dziedzin pozycjonowania. Są to firmy działające stacjonarnie – mające siedzibę w rzeczywistym świecie, ale dają najczęściej posługi w internecie. Zadaniem organizacji seo jest wyrządzenie, tak aby strona internetowa www kontrahenta znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwarki. Agencje takie mogą oferować złożoną obsługę składającą się ze wszelkich składników, jakie proponują, niemniej jednak też i dają perspektywę doboru pojedynczych ofert takich jak seo copywriting czy link building. Z ich wsparcia możemy także korzystać długofalowo, współpracując z nimi np. przez kilka lat (co daje najlepsze plony) lub używać je z rzadka np. do optymalizacji witryny pod kątem seo po jej stworzeniu. Agencje seo są jednymi z najliczniejszych filii na rynku tuż po takich marketingowych. Bez przeszkody odnajdziemy także adekwatną agencję, która świadczy porządane przez nas posługi w właściwej wartości.


http://ebbesenabrahamsen36.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/14074170-10-najlepszych-profili-facebook-traktuj-cych-o-pozycjonowanie#xt_blog Kluczowym typem propozycji, jakie proponują agencje seo, jest optymalizacja strony www. Jest to posługa właściwego uporządkowania samej strony internetowej w ten sposób, tak aby była ona przychylna przy użyciu Google, a wyszukiwarka internetowa mogą ją prościej oraz wyżej indeksować. Optymalizacja witryny polega na zrealizowaniu prac bezpośrednio na niej. Damy radę zakupić ją obojętnie w dowolnym momencie np. po jej stworzeniu, kupieniu czy wprowadzaniu istotnych poprawek. Optymalizacja strony prowadzona jest się np. poprzez skonfigurowanie stosownych metadanych, tytułu i spisu witryny www w wyszukiwarce Google czy nadaniu stosownej formy tak, ażeby była ona atrakcyjniejsza dla Google. W trakcie optymalizacji agencje seo weryfikują i ew. korygują linkowanie wewnętrzne, odpowiednie użycie nagłówków, śródtytułów, opisy rzeczy – jeśli będzie to sklep czy funkcjonowanie pełnej witryny. Optymalizacja strony www to nie wyłącznie postępowanie stricte seo, ale też i sprawienie, tak by witryna prosperowała błyskawicznie, bez zbędnych problemów i była atrakcyjna dla nabywcy. https://www.liveinternet.ru/users/true_geisler/post459781517 Google bierze pod uwagę okres ładowania strony czy jej popularność i ilość czasu, który spędzają na niej interesanci.

Drugą kultową usługą, jaką oferują filie seo, jest linkbuilding. To zamieszczenie odnośników na zewnętrznych serwisach sieciowych bloga czy forach. Za pośrednictwem temu Google ocenia jak bardzo chodliwa i rekomendowana jest nasza witryna przez odrębnych użytkowników sieci i czy warto sytuować ją wysoce w rezultatach poszukiwania w wyszukiwarce. Firmy seo posiadają możliwość systematycznie dodawać wpisy polecające naszą witrynę z linkami do niej na adekwatnych forach czy w social mediach, by wzbogacić osiągnąć jak najkorzystniejszy wynik. Agencje SEO dobierają właściwe strony pod kątem ich renomy, atrybutów dofollow i nofollow czy komponują artykuły tak, aby nie były odbierane i znakowane jako spam.

SEO Copywriting to trzecia usługa, jaką często prezentują agencje seo. Jest to tworzenie wpisów seo, które będą zarówno użyteczne dla nabywców, ale i także odpowiednio zoptymalizowane dla wyszukiwarki Google. Na bazie słów kluczowych ocenia, o czym jest dana witryna i jak co niemiara danych na dany problem znajduje się na niej. Firmy seo zatrudniają copywriterów, którzy pojmują wymogi seo, utworzenia sprawnego tekstu pozycjonującego i piszą je dla klientów. Rezerwując takie prace, zdobędziemy wpisy ciekawe, tematyczne, ale i zawierające kilka wariantów fraz w trafnym rozmieszczeniu i natężeniu. Wykorzystując z SEO Copywritingu, teksty będą też odpowiednio sformatowane, podzielone i sporządzone tak, tak by dać, jak najlepszy efekt pozycjonujący.

Pozycjonowanie seo lokalne to następna, bardzo atrakcyjna usługa udzielana przez agencje seo. Jest to optymalizacja seo strony www pod kątem określonej lokalizacji. W tej opcji agencja dąży do tego, aby nasza strona www była wyświetlana wysoko w wynikach wyświetlania jednostkom korzystającym z Google w danej okolicy i szukającym danych w danym mieście. Usługa ta przewodzona jest do osób funkcjonujących stacjonarnie i szukających użytkowników lokalnie. Do działań pozycjonowania miejscowego zdecydowanie będzie włączało się komponowanie teksów seo z lokalnymi frazami, linkbuidling na lokalnych forach, skonstruowanie wizytówki w Google Moja Firma czy pozycjonowanie wizytówki w Google Maps.

https://www.evernote.com/shard/s377/sh/f58b42d0-7764-4dcb-adfd-f988328ee3bf/b1d1d30518e09d369d7340b1e6994ac4 Do raczej mniej cieszących się popularnością, lecz także czasem sugerowanych propozycji za pośrednictwem agencje seo może należeć np. pozycjonowanie pod wynajdowanie głosowe, audyt seo, optymalizacja seo w poszczególnych państwach gdzie sektor jest trochę inny i warto przedsięwziąć inne etapy lub pozycjonowanie rozległe.

Usługi drugorzędneAgencje seo przeważnie prezentują także inne usługi złączone w ogóle z marketingiem internetowym, ale nie posiadające bezpośredniego działania na seo i pozycjonowanie seo witryny. Z pewnością będzie są to copywriting i content marketing, innymi słowy konstruowanie rozmaitego typu treści, które mają pociągać klientów oraz czytelników. W instytucjach seo zamówimy więc przeważnie wpisy tematyczne na bloga czy treść różnego rodzaju. Nader nierzadko agencje seo proponują także kampanie reklamowe. Możemy wobec tego korzystać ze utworzenia takiej kampanii, jej konfiguracji czy obsługi. Cząstka agencji seo specjalizuje się prowadzeniem kont w social mediach oraz promowaniem przedsiębiorstwa na serwisach społecznościowych. Prace ponadplanowe, które prezentują agencje seo, są nader częstokroć powiązane z ogólnym marketingiem internetowym. Warto z nich posłużyć się, o ile współpracujemy już pod kątem seo z daną agencją, gdyż może być to przyjemne i efektywne, a ustalane działania będą czynione pod kątem odmiennych działań pozycjonerskich i dadzą lepszy efekt.


Ile kosztuje pozycjonowanie witryn www internetowych?

Zlecając komuś optymalizacja seo stron internetowych, musimy zaciekawić się, z jakimi wiąże to się kosztami. Tegoż typu posługa wyceniana być może być na różne rodzaje. Wydatki w danych instytucjach SEO odróżniają się od siebie diametralnie. Opłaca się, mieć świadomość, od czegoż tak naprawdę zależne jest wycena oferty pozycjonowania stron internetowych. https://levine67adcock.skyrock.com/3325714860-Pozycjonowanie-seo-Czym-b-dzie-pozycjonowanie-jakie-s-jego-typy.html Kluczowym najbardziej ważnym składnikiem jest typ pobieranej należności. Na rynku zazwyczaj występują 2 formy rozliczeniowe. Z firmami SEO rozliczać się wolno nam za pomocą abonamentu lub za pozyskany efekt. Rozliczanie abonamentowe polega na tym, że co miesiąc uiszczana jest notoryczna opłata. Po wpłaceniu robiono są wyznaczone działania. Nie mamy z kolei pewności czy zostaną one stworzone, i również czy skutek tego rodzaju działań seo definitywnie okaże się dla nas pożądany. Być może okazać się wszak, iż opłata pozostanie pobrana, działania pozostaną zrobione, a pozycje witryny w wyszukiwarce Google nie będą się polepszały. Alternatywną procedurą rozliczania, bardziej uczciwą i przychylną dla interesantów jest rozliczanie za osiągany wynik. Z agencją SEO rozliczasz się jedynie wówczas, gdy Twoja witryna internetowa zdobędzie oznaczony w porozumieniu rezultat na ustalone słowa kluczowe. To oznacza, że w sytuacji, gdy nie powiedzie się wypozycjonować strony na słowo kluczowe, na którym Ci zależało, nie zapłacisz w zupełności nic. http://whitley10thuesen.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/14065718-pozycjonowanie-seo-czym-e-okazuje-si-by-pozycjonowanie-seo-jakie-s-jego-rodzaje-czemu-nale-y-i-jak-je-realizowa-w-asnymi-r-koma-czy-zleci-agencji-.-kr-tki-zestaw-wszelkich-po-ytecznych-porad#xt_blog W całej sytuacji, jeśli udało się, jednak polepszyć sytuację strony na słowo kluczowe, zapłacisz sumę wpisaną w spisanej przedtem umowie. Tego typu forma rozliczeniowa jest rzeczywiście pozytywna dla danego użytkownika. Nie są potrzebne od niego miesięczne wpłaty, które nie zagwarantują osiąganych efektów. Drugą ważną kwestią jest rodzaj wyceny seo poszczególnych fraz kluczowych związanych ze witryną. Słowa kluczowe wykorzystane w dalszym etapie w działaniom seo w instytucjach wyceniane są na różne sposoby. Zazwyczaj napotykanym faktem jest wycena poparta dokładną analizą wyrazu kluczowego. Rozpatrywanie polega odkryciu kluczowych informacji na temat frazy kluczowej. Pod atencję bierze się ilość miesięcznych wyszukiwań odpowiedniego wyrażenia kluczowego, konkurencję na określoną frazę, a także generalną cyfrę rezultatów w wyszukiwarce Google na tę słowo kluczowe. Innym składnikiem, jaki to może określać wydatki działań seo witryny, będzie problematyka złączona z frazą. Jak wiadomo, iż większą ilość zapłacimy za pozycjonowanie stron związanych z branżą ubezpieczeniową niżeli z humorem. Dla przykładu, jeżeli masz towarzystwo ubezpieczeniowe i zechcesz wypozycjonować witrynę na wyraz kluczowe związane z tą branżą, to prawdopodobnie zapłacisz chociażby do pięćdziesięciu razy więcej niżeli w przypadku słowa kluczowego związanej z humorem. To znaczy, że są słowa kluczowe, za jakich optymalizacja seo zapłacimy 5000 zł, a bywają i tego typu, za które zapłacimy 100 zł. Tak wielki przedział cenowy powoduje, że przed zleceniem komuś działań seo trzeba poprosić o rozpiskę ze kompletną wyceną. Bądźmy, wobec tego ostrożni. Nie chcielibyśmy w końcu zlecić agencji SEO sfinalizowanie czegoś, czegoż po prostu nasz aktualny budżet nie jest w stanie udźwignąć. Przy zlecaniu działań seo trzeba nie zapominać, również iż nie każde miejsca uda się polepszyć. Warto zatem zdefiniować kilka wyrażeń kluczowych, jakich miejsca chcemy podwyższyć, a na pewno któreś wyrażenie uda się z dobrym skutkiem wypozycjonować. Ze względu na liczbę czynników, które mają wpływ wprost na wycenę wyrażenia kluczowego, trudno jest jednoznacznie ustalić, jaka jest konkretna kompletna cena działań seo. W momencie zlecania agencji SEO takowego zadania, trzeba zapytać, które czynniki bierze ona pod obserwację przy wycenie. Zasadniczą sprawą są, też typy metod używanych w okresie pozycjonowania. Nabywca winien dowiedzieć się, czy też filia SEO stosuje strategie typu black hat, bądź white hat. Jeśli spółka zagwarantuje, że wykorzystuje strategie white hat, to jesteśmy w stanie być spokojni o naszą stronę, że nic niepomyślnego się z nią nie dzieje na rezultat seo. W kwestii, jeśliby ktoś odpowiedział, że wykorzystuje się techniki Black hat, winnyśmy trzy razy zastanowić się, czy postulujemy z takiej usługi skorzystać. Nieudolne operowania pozycjonera w dziedzinie Black Hat SEO mają możliwość sprowadzić więcej złego niż dobrego. Korzystanie technik Black Hat, innymi słowy niezgodnych z regulaminem wyszukiwarki Google wiąże się z niebezpieczeństwem założeniu naszej witrynie filtra od pracowników Google. Na skutek tego rodzaju wydarzenia odkrycie naszej witryny w Google będzie właściwie niemożliwe. Są niezaprzeczalnie metody na zdejmowanie takiego rodzaju filtra i powrót do rezultatów wyszukiwania, jednakże calutki przebieg jest nader czasochłonny i nie w każdej sytuacji kończy się dla nas pomyślnie. Z tego powodu powinniśmy pomyśleć się, komu zlecamy optymalizacja seo tego typu strony. Należy za każdym razem zobaczyć recenzje o określonych instytucjach SEO. Z nich jesteśmy wstanie dowiedzieć się autentycznych danych o efektach działania takich agencji. Ostatnią sprawą, którą musimy brać pod uwagę, w trakcie zlecania jakiejś osobie działań seo witryny jest to, czy zapewnia on utrzymanie wyników strony na wskazane wyrażenia kluczowe w ustalonym okresie. Termin może się różnić, najkorzystniej, by nie było to krócej niż 1 rok po rozliczeniu. Bardzo często przydaża się, że bezpośrednio po rozliczeniu i ukończeniu porozumienia filia SEO usuwa poprzednio dodawane odnośniki zwrotne i posty z zaplecza seo, które posiadały znaczenie na właściwy rezultat naszej strony w wyszukiwarkach internetowych. Wycofanie odnośników aktywizuje nagłe zminimalizowanie reputacji naszej strony w oczach Google, co powoduje pokaźnym spadkiem pozycji. Reasumując, cały proces związany z wyceną pozycjonowania jest niesłychanie zawiły. Nie da się stwierdzić detalicznie, ile wymagać pieniędzy będzie ta posługa. W każdej firmy SEO opłaty te będą się różnić i podlegać będą od przeróżnych powodów. Zastanawiając się nad pozycjonowaniem strony na konkretne słowa kluczowe, musimy udać się do paru firm i poprosić o ich wycenę.

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: