Pozycjonowanie seo – Czym okazuje się być pozycjonowanie seo, jakie są jego warianty, po co opłaca się i jak je wykonywać? (własnymi rękoma czy powierzyć agencji). Zwięzły zestaw każdych pożytecznych informacji!

Pozycjonowanie seo – Czym okazuje się być pozycjonowanie, jakie to są jego warianty, dlaczego należy i jak je realizować? https://www.liveinternet.ru/users/temple_klein/post459791673 (własnymi rękoma czy polecić agencji). Treściwy zbiór wszelkich potrzebnych porad!

Pozycjonowanie to nieco sekretne hasło, z którym do czynienia nie ma na co dzień wiele osób. Właściciele witryn, którzy jednak dbają o ogromną pozycję swej witryny internetowej, bloga czy sklepiku bardzo dobrze jednak wiedzą, że pozycjonowanie to podstawowa czynność, by znaleźć się wysoko w rankingu Google i zostać wyświetlanym na górze listy osób wyszukujących dane informacje. Samo pozycjonowanie nie jest dokuczliwe do wdrożenia, ale żąda poznania całego tematu. http://holdthatch8.postbit.com/optymalizacja-seo-czym-e-b-dzie-optymalizacja-seo-jakie-s-jego-warianty-czemu-trzeba-i-jak-je-realizowa-samemu-czy-poleci-agencji-krotki-zbior-ka-dych-po-ytecznych-porad.html W ów tekście eksponujemy odpowiedź na pytanie, czym jest pozycjonowanie oraz podpowiadamy jak pozycjonować witrynę, dlaczego jest to takie ważne oraz jakie są typy seo.

Czymże jest pozycjonowanie?Działaniami seo nazywamy wszystkie działania, które mają uczynić, że nasza strona internetowa www będzie pojawiała się wysoko w wynikach przeszukiwania, jeżeli konkretna osoba wyszukiwać będzie konkretnego hasła. Wyszukiwarka internetowa Google ustala na podstawie wielu elementów, jakie witryny wyświetlić, kiedy konkretna postać szuka określonych informacji. Google tworzy zatem ranking najbardziej użytecznych witryn www i wyświetla je w właściwej sekwencji. Pozycjonując witrynę, osobiście wpływamy na wiele elementów tak, żeby Google uznało naszą stronę za użyteczną, mieszczącą sporo danych a także ją wyświetliło jak najwyżej. Optymalizacja seo witryny może odbywać się na dużo sposobów. Mamy możliwość udoskonalać samą stronę www, ustawiając odpowiednie elementy w taki sposób, tak aby były interesujące dla Google jak i również kierować czynności zewnętrzne np. linkowanie. Ogólnie istnieje nader duża ilość elementów, na które możemy oddziaływać na własną rękę. Poniektóre z tych propozycji mogą mieć większą wartość a poniektóre niższą.

Rada: Google potrafi samodzielnie rozpoznawać i indeksować witryny bez naszych działań. Jeżeli jednakże ustawimy poprawnie pewne składniki, wyszukiwarka o wiele łatwiej będzie umieszczała wysoce w rankingu powyższą stronę. http://love57bertram.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/14075852-optymalizacja-seo-czym-okazuje-si-by-pozycjonowanie-jakie-to-s-jego-typy-po-co-nale-y-i-jak-je-przeprowadza-w-asnymi-r-koma-czy-zleci-agencji-.-zwi-z-y-zbi-r-ka-dych-pomocnych-informacji#xt_blog Ingerując w tenże proces, mamy wielki wpływ na to, na której pozycji pojawi się nasza strona internetowa www.Pozycjonować witrynę mamy możliwość osobiście oraz wykupując usługę w agencjach marketingowych, lub firmach seo, których jest wiele na rynku. Oferują one skomplikowane usługi, pojedyncze prace czy doradztwo w tym obrębie. Pozycjonować możemy także rozmaitego rodzaju strony np. nieduże blogi, sklepy internetowe czy spore serwisy. Najlepsze następstwa daje długookresowe i cykliczne przeprowadzanie wybranych działalności. https://penzu.com/p/f38b76a3 Cena działań seo może być różny w zależności od ilości wykupionych prac, ich jakość, marki czy oferty. Ceny mogą dlatego wahać się od kilkudziesięciu złotych nawet do kilkuset tyś złotych miesięcznie. Tańszą opcją dla agencji pozycjonerskich są freelancerzy, jacy w podobny sposób wykonują pozycjonowanie za nieco niższe kwoty.
Dlaczego pozycjonuje się witryny www i w jakim celu warto?

Po co powinniśmy pozycjonować naszą stronę? To jedno z głównych zagadnień, które spada przy problemie działań seo. Pożądane byłoby prowadzić takiego typu czynności z paru przyczyn. Pierwszym i głównym zarazem jest możliwość odnalezienia się naszej witryny na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwarki w danej branży czy też kategorii i zdobywanie dużej liczby klientów czy czytelników. Jeśli będziemy trafnie “podpowiadać” Google, o czym jest nasza strona a także iż jest wartościowa, będziemy pojawiali się np. w top10 czy top3 wyników pod określonym hasłem. Im wyższa nasza pozycja, tym potężniejszy ruch nabywać będziemy np. na nasz portal czy do rodzimego sklepu komputerowego. Zdecydowanie najwięcej osób wchodzi na pierwsze dwa, trzy wyniki a raczej mniej na pozostałe siedem 8 na pierwszej stronie. Inna strona jest bardzo rzadko wyświetlana, a następujące są właściwie już pomijane. Jeżeli zatem zechcemy, ażeby wiele internautów odnajdywało naszą witrynę w wyszukiwarce, opłaca się pozycjonować tą stronę internetową.

Pozostałym czynnikiem, dla którego trzeba by wysoko w wynikach szukania są sprawy wizerunkowe. Jeśli będziemy na szczytnych lokatach, dużo ludzi będzie uważało tę agancję interaktywną za faktycznie drogocenną i użyteczna, bo samo Google ją wyróżnia i promuje. Umożliwia to zbudować własną renomę i właściwy obraz firmy. Wówczas gdy nie będziemy wyświetlani w wyszukiwarce Google, sporo osób nie zdecyduje się na skorzystanie z naszych ofert, dlatego że nie będzie wiedziała, co ma mniemać o takiej przedsiębiorstwie. Istnienie w Google w tej chwili to wręcz konieczność.

Pozycjonowanie ogólneJeśli zechcemy pozycjonować naszą stronę, istnieje na to parę metod. Naczelnym z nich jest optymalizacja strony. Wskazane jest ustawić adekwatnie tytuł i spis strony www, które będą wyświetlane w wyszukiwarce w pobliżu naszego adresu www jednostkom, które wyszukują danych. Za pomocą temu nie tylko użytkownicy dowiedzą się, o jakich rzeczach jest ta strona, ale i także Google. Trzeba umieszczać też linki na naszej stronie www do odmiennych jego części i treści co również pomaga indeksacji. Kolejnym elementem jest tworzenie artykułów seo. To treść naszpikowane słowami kluczowymi, pod którymi potrzebujemy być wyszukiwani w sieci. Posiadają możliwość one zawierać np. nazwy kategorii, tematów czy określonych obiektów, jeżeli mamy sklep. Treści seo możemy pisać osobiście lub złożyć zamówienie w firmach interaktywnych, lub firmach seo. Praktycznym elementem pozycjonowania jest linkbuilding, czyli umiejscowienie linków do naszej strony na innych serwisach w internecie. Google dzięki temu oznacza naszą popularność i sugeruje się poleceniami innych stron internetowych www. https://jordankiilerich64.bladejournal.com/post/2019/09/01/Jak-by%C4%87-mistrzem-w-temacie-pozycjonowanie-w-Sze%C5%9Bciu-prostych-krokach Tę usługę też zdołamy zamówić w instytucji seo, a jej personel na wielu witrynach www będą dorzucać np. zaproszenia na naszej witrynki internetowej z linkiem czy wpisy polecające.

Pozycjonować mamy możliwość także witrynę na wiele rodzajów. Może być to np. pozycjonowanie seo lokalne, które ma zagwarantować kolosalną kondycję naszej witryny na lokalnym sektorze związanym z konkretną miejscowością czy pozycjonowanie pod szukanie głosowe, jeżeli potrzebujemy być wyświetlani powyżej od konkurencji, kiedy użytkownik zadaje zapytanie przez mikrofon. Jesteśmy wstanie w podobny sposób pozycjonować witrynę szeroko – pod dużo fraz lub pod sprzętu mobilne. Nie licząc działań seo ogólnego, które jest bazą, posiadamy możliwość pozycjonować witrynę w danym nurcie. Zdecydowanie wskazane jest pogadać o takich strategiach z doradcami w instytucjach seo, jacy pomogą podjąć nam należytą decyzje i dobrać właściwe pozycjonowanie do naszej sytuacji.
Jakie to usługi proponują firmy SEO? Przekonaj się, z których prac powinieneś korzystać selekcjonując filię SEO zajmujące się promowaniem strony!

Agencje SEO to jedne z najpopularniejszych firmy na rynku tuż niedaleko tych interaktywnych czy marketingowych. Firmy takie zajmujące się seo witryny www mogą dawać różne usługi, które pomagają poszerzyć naszą sytuację w wyszukiwarce Google różnorodnymi strategiami. Agencje seo proponują często też posługi ponadplanowe, które nie mają ścisłego związku z pozycjonowaniem, a jedynie ogólnie pojętym marketingiem sieciowym Poniżej pokazujemy jakiego rodzaju usługi – zasadnicze i dodatkowe proponują agencje SEO i jak czynią w rzeczywistości.

Czym jest agencja SEO? Jak pracują?Agencje SEO to agencje zajmujące się promowaniem witryn. Na gałęzi pracują jako w stopniu daleko idącym rozbudowane, ponieważ najczęściej trudnią się tylko i wyłącznie działaniami pozycjonowania i oferują towary w wąskiej kategorii. Agencje takie z reguły zatrudniają wielu znawców z różnorodnych dziedzin pozycjonowania. Są to firmy które działają stacjonarnie – mające siedzibę w prawdziwym świecie, ale proponują najczęściej usługi w internecie. Obowiązkiem agencji seo jest wyrządzenie, żeby strona użytkownika znalazła się jak najwyżej w rezultatach wyszukiwania. http://www.cultureinside.com/123/section.aspx/Member/wagnerhinrichsen4/ Agencje takiego rodzaju mogą ofiarować kompleksową obsługę składającą się ze każdych składników, jakie oferują, ale też i dają możliwość doboru pojedynczych usług takich jak seo copywriting czy link building. Z ich wsparcia jesteśmy w stanie też korzystać długofalowo, współpracując z nimi np. przez parę lat (co daje najpozytywniejsze rezultaty) lub używać je z rzadka np. do optymalizacji strony pod kątem seo po jej tworzeniu. Agencje seo są jednymi z najliczniejszych filii na rynku tuż po tych marketingowych. Bez dylematu odkryjemy również adekwatną agencję, która oferuje porządane przez nas usługi w odpowiedniej wartości.

Pierwszym rodzajem ofert, jakie proponują agencje seo, jest optymalizacja strony www. Jest to posługa należytego uporządkowania samej witryny internetowej w ten sposób, żeby była ona przyjazna przez Google, a wyszukiwarka internetowa mogą ją łatwiej oraz wyżej indeksować. Optymalizacja strony polega na przeprowadzeniu prac wprost na niej. Damy radę nabyć ją obojętnie w dowolnym okresie np. po jej stworzeniu, kupieniu czy wprowadzaniu istotnych poprawek. Optymalizacja witryny www odbywa się np. poprzez ustawienie odpowiednich metadanych, tytułu i spisu witryny w wyszukiwarce Google czy też nadaniu odpowiedniej formy tak, ażeby była ona atrakcyjniejsza dla Google. Podczas optymalizacji agencje seo weryfikują i ew. usprawniają linkowanie wewnętrzne, stosowne używanie nagłówków, śródtytułów, opisy rzeczy – jeśli będzie to sklep czy działanie całej witryny. https://www.kiwibox.com/NyholmHong3/blog/entry/149566487/sp-jrz-w-czas-przysz-y-jak-zdecydowanie-b-dzie-wygl-da-tw/?pPage=0 Optymalizacja strony to nie wyłącznie poczynania stricte seo, ale też i zrobienie, żeby strona prosperowała szybko, bez problemu i była pociągająca dla konsumenta. Google bierze pod uwagę okres ładowania strony czy jej popularność i liczba czasu, który to spędzają na niej kontrahenci.

Inną popularną usługą, jaką prezentują agencje seo, będzie linkbuilding. To umiejscowienie backlinków na zewnętrznych serwisach internetowych bloga czy forach. Za sprawą temu Google mierzy jak niesłychanie atrakcyjna i rekomendowana jest nasza witryna przez obcych internautów sieci i czy warto umieszczać ją wysoce w efektach poszukiwania w wyszukiwarce. Firmy seo potrafią stale dodawać wpisy polecające naszą stronę z linkami do niej na poprawnych forach czy w social mediach, ażeby osiągnąć jak najlepszy wynik. Agencje SEO dobierają najlepsze witryny www pod kątem ich reputacji, atrybutów dofollow i nofollow czyż konstruują wpisy tak, aby nie były odbierane i oznaczone jako spam.

SEO Copywriting to 3 usługa, jaką w wielu przypadkach proponują agencje seo. Jest to tworzenie treści seo, które będą zarówno pomocne dla użytkowników, ale i zarówno dobrze zoptymalizowane dla wyszukiwarki internetowej Google. Na podstawie słów kluczowych ocenia, o czymże jest dana strona i jak masa informacji na dany problem mieści się na niej. Firmy seo zatrudniają copywriterów, którzy znają kryteria seo, wytworzenia skutecznego tekstu pozycjonującego i piszą je dla użytkowników. Zamawiając takie wpisy, dostaniemy artykuły ciekawe, tematyczne, ale i obejmujące kilka rodzajów fraz w stosownym rozmieszczeniu i natężeniu. Korzystając z SEO Copywritingu, napisy są też poprawnie sformatowane, rozdzielone i skonstruowane tak, aby dać, jak najkorzystniejszy efekt pozycjonujący.


Pozycjonowanie miejscowe to następna, niesłychanie modna usługa udzielana przez agencje seo. Jest to pozycjonowanie strony www pod kątem poszczególnej lokalizacji. W tej opcji agencja dąży do tego, by nasza witryna internetowa była wyświetlana wysoce w wynikach szukania osobom korzystającym z Google w danej lokalizacji i szukającym danych w konkretnym mieście. Usługa ta przewodzona jest do internautów istniejących stacjonarnie i szukających interesantów lokalnie. Do prac działań seo miejscowego zdecydowanie będzie włączało się organizowanie teksów seo z lokalnymi frazami, linkbuidling na lokalnych forach, skonstruowanie wizytówki w Google Moja Firma czy optymalizacja seo wizytówki w Google Maps.

Do raczej mniej popularnych, niemniej jednak również czasami oferowanych usług przez agencje seo może należeć np. pozycjonowanie pod wynajdowanie głosowe, audyt seo, pozycjonowanie seo w konkretnych państwach gdzie sektor jest nieznacznie inny i powinno się przedsięwziąć inne kroki lub pozycjonowanie duże.

Posługi dodatkoweAgencje seo najczęściej podają też inne usługi związane generalnie z marketingiem internetowym, ale nie mające bezpośredniego wpływu na seo i pozycjonowanie witryny. http://mooneyroberson4.blogieren.com/Erstes-Blog-b1/Z-jakiej-przyczyny-podpisanie-umowy-o-pozycjonowanie-jest-Aatwiejsze-niA-myAlisz-b1-p25.htm Z całą pewnością będzie to copywriting i content marketing, to znaczy konstruowanie bogatego typu treści, które będą przyciągać odbiorców oraz nabywców. W instytucjach seo zamówimy zatem zazwyczaj posty tematyczne na bloga czy teksty różnego rodzaju. Bardzo nierzadko agencje seo dają też kampanie marketingowe. Mamy możliwość w związku z tym korzystać ze zrobienia takiej kampanii, jej konfiguracji czy obsługi. Część agencji seo zajmuje się prowadzeniem kont w social mediach oraz promowaniem marki na stronach społecznościowych. Prace dodatkowe, które prezentują filie seo, będą nader wielokrotnie związane z ogólnym marketingiem internetowym. Powinno się z nich korzystać, jeżeli współpracujemy już pod kątem seo z konkretną agencją, ponieważ okaże się to komfortowe i efektywne, a ustalane funkcjonowania będą realizowane pod kątem odmiennych działań pozycjonerskich i zapewnią o niebo lepszy rezultat.


Ile kosztuje optymalizacja seo stron internetowych?

Zlecając jakiejś osobie pozycjonowanie stron internetowych, musimy zaciekawić się, z jakimi scala to się kosztami. Tegoż typu usługa wyceniana może być na różne rodzaje. Koszta w danych instytucjach SEO odróżniają się od siebie totalnie. Trzeba, mieć pojęcie, od czegoż tak naprawdę zależy wycena posługi seo stron internetowych. Pierwszym najbardziej ważnym czynnikiem jest rodzaj pobieranej zapłaty. Na rynku na ogół występują dwie formy rozliczeniowe. Z firmami SEO rozliczać się możemy za pomocą abonamentu lub za pozyskany efekt. Rozliczanie abonamentowe polega na tym, że co miesiąc uiszczana jest ciągła opłata. Po wpłaceniu podejmowane są wyznaczone działania. Nie ma natomiast pewności czy pozostaną one stworzone, i także czy rezultat tego rodzaju pozycjonowania ostatecznie będzie dla nas pożądany. Może stać się wszak, iż opłata będzie pobrana, czynności pozostaną wykonane, a pozycje witryny w wyszukiwarce Google nie będą się polepszały. Alternatywną procedurą rozliczania, w większym stopniu uczciwą i przychylną dla użytkowników jest rozliczanie za osiągany skutek. Z agencją SEO rozliczasz się wyłącznie wtedy, wówczas gdy Twoja witryna internetowa osiągnie zarysowany w porozumieniu rezultat na wyznaczone słowa kluczowe. To oznacza, iż w sytuacji, podczas gdy nie uda się wypozycjonować strony na słowo kluczowe, na jakim Ci zależało, nie zapłacisz w zupełności nic. W całej sytuacji, jeśli udało się, jednak polepszyć pozycję witryny na wyrażenie kluczowe, zapłacisz kwotę wpisaną w spisanej wcześniej umowie. Owego typu postać rozliczeniowa jest bez wątpienia pozytywna dla samego klienta. Nie są wymagane od niego miesięczne wpłaty, w których nie zagwarantują uzyskanych wyników. https://lemmingdall9.bravejournal.net/post/2019/09/01/Pozycjonowanie-Czym%C5%BCe-jest-optymalizacja-seo,-jakie-to-s%C4%85-jego-rodzaje,-po-co-op%C5%82aca-si%C4%99-i-jak-je-wykonywa%C4%87-(osobi%C5%9Bcie-czy-zleci%C4%87-agencji).-Kr%C3%B3tki-zbi%C3%B3r-ka%C5%BCdych-pomocnych-porad! Drugą istotną sprawą jest sposób wyceny działań seo poszczególnych słów kluczowych kluczowych związanych ze witryną. Słowa kluczowe zastosowane w późniejszym kroku w pozycjonowaniu w firmach wyceniane są na różne sposoby. Najczęściej napotykanym faktem jest wycena poparta prawidłową analizą słowa kluczowego. Badanie opiera się stwierdzeniu kluczowych danych na temat frazy kluczowej. Pod obserwację przyjmuje się ilość miesięcznych wyszukiwań odpowiedniego słowa kluczowego, konkurencję na daną frazę, a także ogólną liczbę wyników w wyszukiwarce Google na tę wyrażenie kluczowe. Innym składnikiem, który to może definiować wartość seo strony www, jest problematyka złączona z frazą. Jak wiadomo, iż większą ilość zapłacimy za optymalizacja seo stron złączonych z dziedziną ubezpieczeniową niżeli z humorem. Dla przykładu, wówczas gdy masz towarzystwo ubezpieczeniowe i chcesz wypozycjonować witrynę na wyrażenie kluczowe związane z tą specjalnością, to wszystko na to wskazuje, iż zapłacisz nawet do 50 razy więcej niźli w sytuacji słowa kluczowego powiązanej z humorem. To znaczy, że są wyrazy kluczowe, za jakich pozycjonowanie seo zapłacimy 5000 zł, a bywają i takowe, za które zapłacimy 100 zł. Tak gigantyczny przedział cenowy skutkuje, że przed zleceniem jakiejś osobie pozycjonowania winnyśmy poprosić o rozpiskę ze szczegółową wyceną. Bądźmy, zatem ostrożni. Nie chcielibyśmy w końcu polecić agencji SEO przeprowadzenie czegoś, czegoż po prostu nasz własny aktualny budżet nie jest w będzie udźwignąć. Przy zlecaniu seo warto nie zapominać, również że nie każde miejsca uda się poprawić. Wskazane jest zatem zdefiniować kilka słów kluczowych, których miejsca pragniemy zwiększyć, a na pewno któreś słowo uda się skutecznie wypozycjonować. Ze względu na ilość czynników, które wpływają wprost na wycenę słowa kluczowego, trudno jest jednoznacznie ustalić, jaka jest konkretna kompletna cena seo. W trakcie zlecania firmie SEO takiego zadania, powinno się wypytać, które elementy bierze ona pod uwagę przy wycenie. Fundamentalną kwestią są, również typy technologii używanych w trakcie seo. Kontrahent winien dowiedzieć się, czy agencja SEO stosuje strategie typu black hat, bądź white hat. Jeśli korporacja zagwarantuje, iż wykorzystuje strategie white hat, to jesteśmy w stanie być spokojni o naszą stronę, iż nic kiepskiego się z nią nie wydarzy na skutek seo. W sytuacji, gdyby ktoś odpowiedział, że stosuje się techniki Black hat, winnyśmy trzy razy pomyśleć się, czy postulujemy z takiej posługi skorzystać. https://fisher64kessler.bladejournal.com/post/2019/09/01/Optymalizacja-seo-Czym-b%C4%99dzie-pozycjonowanie-seo,-jakie-s%C4%85-jego-typy,-dlaczego-trzeba-i-jak-je-realizowa%C4%87-(osobi%C5%9Bcie-czy-zleci%C4%87-agencji).-Zwi%C4%99z%C5%82y-zestaw-wszystkich-potrzebnych-informacji! Nieudolne wykonywania pozycjonera w sferze Black Hat SEO potrafią wywołać więcej złego niż dobrego. Użytkowanie technik Black Hat, innymi słowy niezgodnych z regulaminem wyszukiwarki Google łączy się z niebezpieczeństwem założeniu naszej stronie filtra od wykonawców Google. Na skutek tego rodzaju zajścia znalezienie naszej witryny w Google będzie de facto niedopuszczalne. Istnieją naturalnie procedury na zdejmowanie takiego rodzaju filtra i powrót do rezultatów wyszukiwania, natomiast cały proces jest nader czasochłonny i nie w każdej sytuacji ukończy się dla nas pomyślnie. Z tego czynnika winniśmy zastanowić się, komu zlecamy optymalizacja seo tego rodzaju strony. Należy w każdej sytuacji zobaczyć recenzje o określonych agencjach SEO. Z nich mamy możliwość dowiedzieć się faktycznych danych o efektach działania takich firm. Ostatnią kwestią, którą musimy wziąć pod uwagę, podczas zlecania komuś pozycjonowania strony jest to, czy gwarantuje on utrzymanie wyników witryny na wskazane słowa kluczowe w ustalonym terminie. Termin może się różnić, najlepiej, aby nie było to krócej niż 1 rok po rozliczeniu. Nader częstokroć zdarza się, że bez owijania w bawełnę po rozliczeniu i ukończeniu umowy filia SEO wyrzuca poprzednio dodane odsyłacze zwrotne i wpisy z zaplecza seo, które miały wpływ na odpowiedni wynik naszej strony w wyszukiwarkach. Wycofanie backlinków sprawia nagłe zaniżenie reputacji naszej witryny w widoku Google, co powoduje znacznym spadkiem pozycji. Podsumowując, cały przebieg związany z wyceną pozycjonowania jest nader skomplikowany. Nie da się ustalić ściśle, ile wymagać pieniędzy będzie ta posługa. W wszelkiej instytucji SEO opłaty te będą się różnić i podlegać będą od rozmaitych powodów. Zastanawiając się nad pozycjonowaniem witryny na określone wyrażenia kluczowe, winniśmy udać się do kilku agencji i poprosić o ich wycenę.

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: